Pokazywanie postów oznaczonych etykietą babeczki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą babeczki. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 4 września 2012

Czerwona porzeczka też może być super


Dzisiaj również przepis na babeczki, ale tym razem z czerwoną porzeczką. Przepis podstawowy ten sam co zawsze, z tym że zamiast bananów dodałam czerwoną porzeczkę, a właściwie dżem z czerwonej porzeczki, który sama zrobiłam (szklanka cukru plus 1,5 szklanki czerwonych porzeczek).


Babeczki z czerwoną porzeczką

280g mąki
3 łyżeczki proszku do pieczenia
pól łyżeczki sody oczyszczonej
szczypta soli
80g brązowego cukru
2 jajka
250g kwaśnej śmietany
6 łyżek oleju
dżem z czerwonej porzeczki

Wszystkie suche składniki mieszamy w jednej misce, a mokre w drugiej. Dodajemy do mokrych składników suche i mieszamy do momentu, aż wszystko się połączy ze sobą. Wypełniamy foremki do 3/4 ich wysokości. Pieczemy ok. 20 min. w temp. 200 st.


Wiem, wiem to znów babeczki, ale ja uwielbiam je piec i wymyślać ich różne wersje.


A teraz wracam do oglądania mojego ulubionego serialu. "Kochane kłopoty" to naprawdę fajny serial, który oglądałam już chyba z pięć razy i ciągle nie mam dosyć:)

Miłego wtorkowego popołudnia Kochani!!!

poniedziałek, 3 września 2012

Wielki powrót czyli babeczki z borówkami amerykańskimi :)


Trochę mnie tu nie było, nawet trochę długo, bo 8 miesięcy to jednak długo. W czasie gdy mnie tu nie było minęła zima i wiosna i lato prawie też już minęło:) I u mnie sporo też się zmieniło, ale zmiany są dobre, a przynajmniej te u mnie były na plus. No, ale przez to wszystko nie miałam czasu na bloga, ale teraz już wszystko poukładane i mogę poświęcić trochę czasu na moją pasję jaką jest gotowanie i na dzielenie się tym z Wami na blogu. Zaczynam spokojnie od czegoś prostego, od babeczek z jagodami:) Przepis prosty i szybki, polecam wszystkim!!!


Babeczki z jagodami


280g mąki
3 łyżeczki proszku do pieczenia
pól łyżeczki sody oczyszczonej
szczypta soli
80g brązowego cukru
2 jajka
250g kwaśnej śmietany
6 łyżek oleju
3 banany
borówki amerykańskie lub jagody

Wszystkie suche składniki mieszamy w jednej misce, a mokre w drugiej. Dodajemy do mokrych składników suche i mieszamy do momentu, aż wszystko się połączy ze sobą. Na koniec dodajemy rozgniecione banany i jagody, jeszcze chwilę mieszamy. Pieczemy ok. 20 min. w temp. 200 st.




Mam nadzieję, że teraz już częściej będę mogła tutaj coś naskrobać :)
Udanego tygodnia!!!

poniedziałek, 19 września 2011

Babeczki z malinami i bananami


Lato opuściło nas już chyba na dobre... Leje od dwóch dni! Zimno, wietrznie i w ogóle  beznadziejnie... aż nic człowiekowi się nie chce. Najchętniej siedziałabym cały czas na kanapie owinięta kocem z kubkiem gorącej herbaty w dłoni i ciekawą książką... niestety jest tyle rzeczy do zrobienia. No i jeszcze trzeba iść do pracy, a więc nie ma czasu na słodkie lenistwo. Na poprawę humoru i dla przypomnienia sobie smaku lata zrobiłam babeczki z malinami i bananami. Kwaskowaty smak malin świetnie współgra ze słodkością banana i ciasta. Robi się je bardzo szybko i równie szybko znikają, szczególnie dobrze smakują z ciepłym mlekiem. A więc gdy za oknem plucha zróbcie przepyszne babeczki z malinami, a wszystkie letnie wspomnienia powrócą.




Babeczki z malinami i bananami

280g mąki
3 łyżeczki proszku do pieczenia
pól łyżeczki sody oczyszczonej
szczypta soli
120g brązowego cukru
2 jajka
250g kwaśnej śmietany
6 łyżek oleju
1 banan
maliny

Wszystkie suche składniki mieszamy w jednej misce, a mokre w drugiej. Dodajemy do mokrych składników suche i mieszamy do momentu, aż wszystko się połączy ze sobą. Na koniec dodajemy rozgniecionego banana i jeszcze chwilę mieszamy. Nakładamy do foremek, na wierzch dajemy kilka malin. Pieczemy ok. 20 min. w temp. 200 st.



Miłego tygodnia i żeby lato wróciło choć jeszcze na chwilkę!!!

niedziela, 21 sierpnia 2011

Babeczki z morelami i białą czekaladą



Wróciłam! W końcu znalazłam trochę czasu, żeby spokojnie usiąść i coś napisać. Ostatnio dużo się u mnie dzieje i ciężko mi znaleźć chwilę na pisanie. Ale jestem i proponuję wam dzisiaj babeczki z morelami i białą czekoladą. Uwielbiam morele, te małe, złote kuleczki, można je jeść na surowo, jak i przetworzone czy też suszone. Słodkie, zawierają witaminy i minerały takie jak żelazo, fosfor, wapń, potas i witaminę B2, a także spore ilości beta-karotenu. Idealne na dżemy, kompoty, knedle, ciasta i oczywiście babeczki. Z takiej ilości ciasta wychodzi ok. 30 babeczek.


Babeczki z morelami i białą czekoladą


400g mąki
1 op. proszku do pieczenia
200g cukru pudru
300g masła
0,5l maślanki
2 op. cukru waniliowego
3 jajka
200g białej czekolady
8 moreli (można dać mniej lub więcej, w zależności od upodobań)

Czekoladę posiekać, morele pokroić w kostkę. Masło rozpuścić, ostudzić, dodać maślankę i jajka. Połączyć ze sobą wszystkie suche składniki i dodać do nich wymieszane wcześniej składniki mokre. Na koniec dodać morele i czekoladę. Nakładać do papilotek (do 3/4 wysokości) i piec ok. 30 min. w temp. 200 st.


Smacznego!