Pokazywanie postów oznaczonych etykietą sałatki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą sałatki. Pokaż wszystkie posty

sobota, 27 sierpnia 2011

Sałatka z ryżem i indykiem


Lato sobie gdzieś poszło... Przez dwa tygodnie upały były nie do zniesienia, a ja akurat musiałam siedzieć w pracy! Dziś, gdy mam wolny dzień, leje od samego rana i strasznie zimno jakby jesień już przyszła i wygoniła lato, lato którego tak mało było w tym roku... Z racji wolnego dnia i pogody, która nie nastraja do niczego, a szczególnie do gotowania, zrezygnowałam z obiadu i zrobiłam sałatkę. Sałatka z ryżem i indykiem jest idealną alternatywą dla obiadu, idealnie syci, smakuje wyśmienicie. Ja sama takie sałatki nazywam "śmieciuwami" tzn. że wrzucasz do nich wszystko co akurat masz w lodówce lub to na co masz ochotę. Robi się ją szybko i równie szybko znika.



Sałatka z ryżem i indykiem

pierś z indyka
2 woreczki ryżu
5 jajek
puszka kukurydzy
puszka czerwonej fasoli
czerwona papryka
cebula, szczypiorek
sól, pieprz, majonez

Ryż ugotować według przepisu, odstawić do ostygnięcia. Pierś z indyka pokroić w kostkę, przyprawić solą i pieprzem, podsmażyć, również odstawić do ostygnięcia. Paprykę, cebulę, szczypiorek i ugotowane jajka pokroić i dodać do ryżu i indyka, dorzucić odsączoną kukurydzę i fasolę. Posolić i popieprzyć, dodać majonez i wymieszać.


Smacznego i udanego tygodnia!






niedziela, 17 lipca 2011

Sałatka z jajkiem i szynką

 


Gorące, leniwe popołudnie... Siedzę na balkonie, spokój i cisza dookoła, właśnie skończyłam obierać jabłka i teraz na kuchence gotuje się pyszny kompocik. Błogie lenistwo... siedzę, czytam, nogi wystawiłam na słońce, właściwie całe ciało wystawiłam na słońce. Lubię takie dni jak dzisiaj, takie w które nic nie musisz... możesz wszystko, ale nic nie musisz.... I tak właśnie było dziś z obiadem, mogłam go sobie zrobić ale mi się nie chciało:) a że jeść coś trzeba, zrobiłam sobie tylko sałatkę. Była pyszna i bardzo sycąca. Ilość składników zależy od upodobań.

Sałatka z jajkiem i szynką

sałata lodowa
rzodkiewka
cebulka lub szczypiorek albo jedno i drugie:)
ulubiona szynka
pomidory
jajka
sok z cytryny
sól, pieprz oraz przyprawy jakie tam lubicie:)

Sałatę, rzodkiewki, cebulkę, szynkę i szczypiorek pokroić i wymieszać w misce. Jajka ugotować, obrać i pokroić na ćwiartki. Pomidory umyć i pokroić na ćwiartki lub ósemki. Pomidory i jajka układać naprzemiennie na sałacie. Skropić sokiem z cytryny, doprawić według uznania. Można użyć sosów do sałatek Knorr jeśli koś lubi.


Miłej reszty niedzieli i miłego całego tygodnia!!!