Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zupy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zupy. Pokaż wszystkie posty
niedziela, 29 stycznia 2012
Pomidorowa - moja ulubiona...
Pomidorowa jest moją ulubioną zupą. Pamiętam, jeszcze z czasów dzieciństwa, jak mama robiła pomidorową z reszty rosołu jaki został po niedzielnym obiedzie. To był niezapomniany smak... Ja pomidorową robię trochę inaczej niż moja mama, ale też jest całkiem niezła :-)
Zupa pomidorowa
2 puszki pomidorów
seler
2 duże cebule
6 marchewek
pietruszka
woda (ok. 1,5 l )
sól, pieprz, kostki rosołowe
ewentualnie koncentrat pomidorowy
Wodę zagotować, dodać obraną, umytą i pokrojoną w kostkę marchewkę, pietruszkę i seler. Cebule obrać, pokroić w kostkę i podsmażyć na małej ilości oleju. Gdy cebula się zarumieni dodajemy pomidory i podsmażamy przez ok. 15 min. po czym dodajemy to do wywaru. Doprawiamy do smaku, jeśli trzeba można dodać koncentratu, podsmażonego wcześniej na patelni. Można podawać z ryżem lub makaronem, chociaż ja osobiście lubię jeść ją bez żadnych dodatków. Ja robię wywar na kostkach, ale jeśli ktoś nie lubi można nagotować go na ulubionym mięsie.
Smacznego i do następnego razu!!!
środa, 16 listopada 2011
Zupa z dyni
Dawno już mnie tu nie było, ale jakoś tak nie było czasu i chęci... Dynia też musiała odczekać swoje, bo nie było czasu i chęci. Ale przyszedł i na nią czas... Na początku zastanawiałam się co zrobić? Zupę czy może zapiekankę? Nawet zaczynając już gotowanie nie wiedziałam co z tego wyjdzie. W końcu zrobiłam zupę, wyszła pycha i mamie też smakowała.
Zupa z dyni
1kg dyni (obranej i oczyszczonej)
3 marchewki
1 pietruszka
kawałek selera
2 cebule
kostka rosołowa (rozpuszczona w 0,5l wody)
sól, pieprz
Pokrojoną w kostkę marchewkę, pietruszkę, seler i dynię podsmażyć na patelni. Na drugiej patelni podsmaż cebulę. Połącz wszystko razem, wrzuć do naczynia żaroodpornego i zalej kostką rosołową i dopraw do smaku. Naczynie włożyć do piekarnika, nastawić na 200 st. i piec ok. 1 godziny. Następnie wszystko zmiksować, jeśli będzie za gęste dolać wody. doprawić solą i pieprzem. Podawać ze śmietaną i olejem z pestek dyni.
Smacznego i do zobaczenia następnym razem!!!
Subskrybuj:
Posty (Atom)


